Вітаю Вас Гость
Четвер
28.11.2024
12:58

Меню сайту
Категорії каталогу
Мои статьи [18]
Балкони та лоджіі [2]
Плівки [7]
Форма Входу
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Головна » Статті » Мои статьи

Фасадні конструкції
Скляні фасади

Потреба у привабливих засклених фасадах, де були б пов'язані між собою в єдине ціле каркас будівлі і сам фасад, виникла у архітекторів вже на початку XX століття. З тих пір розроблено чимало конструктивних технологічних нововведень для реалізації цієї мети.

Ось деякі з них:

- Холодний фасад: зовнішній шар - панелі скла. Функцію теплоізоляції виконує конструкція стіни будівлі, на яку з повітряним зазором кріпиться зовнішній шар;

- Витяжний фасад: зовнішній шар - склопакет плюс скло, яке встановлюється на відстані 15-20 см від склопакета. При цьому повітряний проміжок використовують або для відводу повітря і вентиляції будівлі, або для нагріву припливу свіжого повітря;

- Структурний заскління - метод об'єднання скла, кераміки та металу в одній конструкції з використанням спеціальних клеячі силіконових герметиків. Цей тип скління фасадів дає можливість архітекторам і проектувальникам реалізувати повністю гладкий цельностеклянний фасад.

Щоб об'єкт із застосуванням засклених фасаду функціонував довго і ефективно, необхідна спільна робота архітектора, проектувальника і постачальників скла, склопакетів, системи профілів і силіконових герметиків (у випадку структурного скління).

У залежності від місцезнаходження і призначення будівлі ключовим питанням фасадного скління є вибір скла та конструкції склопакета. Зробивши правильний вибір, можна уникнути втрат тепла, значно зменшити проникнення шумів з вулиці, забезпечити норми безпеки, захистити внутрішні приміщення від надлишків сонячної енергії. Асортимент "спеціального" скла сьогодні надзвичайно широкий, і, щоб зорієнтуватися в цьому різноманітті типів і торгових марок різних виробників, без допомоги професіоналів не обійтися.

Далі розглянемо основні функції скління і деякі практичні рекомендації щодо їх реалізації.

Теплоізоляція. Слід пам'ятати, що третина втрат тепла через скло здійснюється за рахунок теплопровідності і конвекції, а дві третини - за рахунок теплового випромінювання довгих хвиль. Проблема конвекції та теплоізоляції вирішується за рахунок встановлення склопакетів, причому оптимально, якщо товщина повітряного прошарку між склом склопакета не перевищує 16 мм - в іншому випадку збільшується конвекция, і теплоізоляційні характеристики погіршуються.

Для зменшення втрат від теплового випромінювання розроблені так звані селективне (низькоеміссіональне) скло зі спеціальним покриттям. В даний час існують два види подібного скла: "К-скло" - з "твердим" покриттям і "I-скло" - з "м'яким" покриттям. "I-скло", що з'явилося пізніше, має теплоізоляційні характеристики у 1,5 рази вище, ніж "К-скло", тому частка ринку "I-скла" постійно зростає, ним склиться більшість споруджуваних об'єктів в Європі. Із-за "м'якості", тобто піддаванню впливу зовнішнього середовища покриття, "I-скло" використовують виключно в ізолюючих склопакетах, причому його встановлюють з боку приміщення покриттям всередину склопакета. Необхідність застосування високих технологій при роботі з "I-склом" зумовила те, що склопакети з таким склом виробляють лише великі спеціалізовані фірми.

Захист від сонця. Під сонцезахисним склом розуміється скло, що володіє здатністю знижувати проникнення сонячної, тепловий або світлової енергії в приміщення шляхом поглинання або відбиття сонячних променів. Таким властивістю володіє скло, тоноване в масі, і рефлективне (відображаюче) скло з покриттями дзеркального вигляду. Це найбільш різноманітна і велика за своїм зовнішнім виглядом група скла, яка найбільш часто використовується при фасадному склінні.

В якості прикладу наведемо перелік марок сонцезахисного скла, що випускаються міжнародної скляної корпорацією "Сан-Гобен":

"Парсол" - тоноване в масі теплопоглощающее флоат-скло різних кольорів (бронзове, сіре, зелене, рожеве). Кожному тону скла відповідають різні спектрофотометричного характеристики (коефіцієнти пропускання, відображення, абсорбції сонячної енергії). Використання тонованого скла з коефіцієнтом пропускання менше 50% в якості фасадного не рекомендується з-за зростаючого ризику руйнування скла внаслідок перегріву і перепаду температури. Його застосування в загартованому вигляді можливе після спеціальних розрахунків.

"Антел" - солнцеотражающее (рефлектівное) скло з "твердим" (стійким до впливу зовнішнього середовища) покриттям з окису металів (коефіцієнт відображення 29-32%). В якості вихідного використовують як безбарвні, так і тоноване скло, що дозволяє одержувати кольорове "Антел" - бронзове, Смарагдове, срібне та ін

"Рефлектасол" - сільнозеркальное скло (коефіцієнт відображення близько 50%), що забезпечує практично одностороннє спостереження. При необхідності дзеркальний ефект може бути зменшений на 10-12% шляхом установки "Рефлектасола" в стеклопакет покриттям всередину. Покриття "Рефлектасола" відноситься до "твердим" і може мати різні кольорові відтінки.

Тоновані і рефлектівние скла з "твердим" покриттям використовуються як при одинарному засклінні ( "холодний фасад"), так і в складі склопакета.

"Кул-лайт" - солнцеотражающее скло з "м'яким" покриттям. Спосіб його виготовлення, при якому на вихідне безколірні або тоноване скло наносять кілька шарів різних металів, дозволяє отримати близько 65 видів "Кул-лайт" найрізноманітніших кольорів (синій, блакитний, сталевий, сірий, бронзовий та ін) і з різними властивостями ( світлопропускання від 4 до 50%, відбиття від 6 до 43%).

"Кул-лайт К" - скло нового покоління, що поєднує в собі одночасно дві функції - рефлектівность та енергозбереження. "М'яке" покриття цього скла є селективним, що забезпечує відмінну теплоізоляцію, і в той же час дзеркальним різного тону (як у скла "Кул-лайт"). У розвинених країнах саме "Кул-лайт К" найбільш часто використовується при фасадному засклінні, оскільки воно дає архітекторам великий простір для творчості, дозволяючи при цьому забезпечити необхідні норми енергозбереження та солнцезащіти. Як і кожне скло з "м'яким" покриттям, "Кул-лайт" та "Кул-лайт К" застосовуються тільки в склопакетах.

Звукоизоляция. Ізоляція від шуму - це послаблення звукової енергії при проходженні її через перешкоду (засклення). Звукоізоляція заскління залежить від:

- Кількості, розміру і товщини скла у склопакетах;
- Товщини повітряного проміжку між склом;
- Проникності стиків.

Збільшення кількості скла у склопакетах не завжди приводить до бажаного результату. Якщо просто встановити скло посередині повітряного проміжку, то звукоізоляція знижується внаслідок підвищення резонансної частоти конструкції. При потрійному засклінні (двокамерним склопакет) з акустичної точки зору більш доцільно застосовувати збільшення товщини скла і повітряного проміжку між ними, при цьому камери склопакета не повинні бути симетричні. Подальше поліпшення показників досягається шляхом закачування газу в міжскляний простір. Більш кардинальне вирішення проблеми - використання в складі склопакета спеціального ламінованого скла з шумопонижуючими плівками.

Як правило, звукоізоляція звичайного однокамерного склопакета 4-16-4 (два скла 4 мм товщиною, повітряний проміжок - 16 мм) досягає 28 дБ, двокамерними 4-10-4-10-4 - 32 дБ, спеціального ламінованого скла - 50 дБ. Слід пам'ятати, що поріг чутливості для людини - 0 дБ; підвищення рівня звукового тиску на 10 дБ сприймається людиною як подвоєння гучності звуку.

Безпека. Безпечне скло розрізняється по класу захисту:

- Клас "А" - скло, що витримує випадковий удар;
- Клас "Б" - скло, стійке до взлому, вандалізму;
- Клас "В" - кулестійке захисне скло.

Для забезпечення безпеки заскління використовують: загартоване, армоване і ламіноване скло.

Армоване - це скло з металевою сіткою всередині; при битті осколки подібного скла не випадають навіть при утворенні декількох тріщин, а утримуються на місці арматурою.

Загартоване - скло, у якого шляхом термічної або хімічної обробки підвищується міцність до ударів і перепадів температур в 5-10 разів у порівнянні зі звичайним склом. При руйнуванні скло розпадається на дрібні безпечні осколки з тупими краями. Слід зазначити, що не всі види скла можна гартуати: наприклад, скло з "м'яким" покриттям піддається загартуванню, як правило, до нанесення покриття.

Ламіноване скло (триплекс) складається з двох або більше листів скла різних видів і товщини, ламінованих (склеєних) разом за допомогою полівінілбутілової плівки або спеціальною ламініючою рідиною. При биті поводиться подібно армованому склу. Варіруючи склом та плівками, можна отримати триплекс, що поєднує в собі властивість безпеки з іншими властивостями: теплоізоляції, звукоізоляції, пожежобезпечності та ін. Нестача триплекса - велика товщина скла, тобто велике навантаження на кромочне з'єднання склопакета, а також знижене світлопропускання.

Естетичність. Гармонійне поєднання кольору, прозорості і ступеня відображення фасадного скла з навколишнім середовищем, безумовно, дуже важливо. Необхідно враховувати, що помилки у виконанні скління можуть призвести до такого дефекту фасаду, як "хвилястість". Щоб уникнути "хвилястості" скляного фасаду, необхідно використовувати зовнішнє скло товщиною не менше 6-8 мм в залежності від розміру скляних панелей. Також слід враховувати специфіку клімату (велика різниця температур протягом року) при виробництві склопакетів. Температура і тиск у міжскляному просторі склопакета, виготовленого влітку, буде сильно відрізнятися від умов його експлуатації взимку. Низька температура повітря призводить до зменшення тиску всередині склопакета, із-за чого скло може прогинатися всередину склопакета, порушуючи рівність скління і викликаючи "хвилястість" фасаду.

Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно замовляти склопакети тільки у професійних виробників склопакетів, що працюють на сучасному обладнанні та використовують передові технології.

З викладеного вище стає зрозуміло, що розмаїтість варіантів фасадного скління практично безмежне. Для полегшення прийняття рішення про вибір варіанта заскління провідними світовими виробниками скла розроблені спеціальні комп'ютерні програми, де задається варіант конструкції скління (одинарне, склопакетами, похилий скляний дах і т. д.), товщина і тип застосовуваного скла, ширина повітряного проміжку, орієнтація фасаду по сторонам світла, кліматичні дані та ін, на основі чого програма розраховує всі необхідні теплофізичні характеристики скління, максимально допустимі вітрове і снігове навантаження для даної конструкції.

Переваги скляного фасаду

- Привабливий зовнішній вигляд;
- Зниження витрат на освітлення будівлі;
- Міцність конструкції;
- Корозійна стійкість і довговічність;
- Максимально-ефективне використання корисної площі будівлі, за рахунок компактності склопідйомник фасаду;
- Висока швидкість зведення конструкції;
- Тривалий безремонтний термін служби;
- Підвищена пожаростійкість;
- Розмаїття використовуваних скляних виробів;
- Екологічність матеріалу.

За матеріалами
www.story-press.ru

Категорія: Мои статьи | Додав: joker (25.02.2009)
Переглядів: 855 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавлять Коментарі могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]