Вітаю Вас Гость
Неділя
01.12.2024
06:01

Меню сайту
Категорії каталогу
Мои статьи [18]
Балкони та лоджіі [2]
Плівки [7]
Форма Входу
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Головна » Статті » Мои статьи

Що таке двері
Двері - елемент конструкції, покликаний забезпечити доступ або, навпаки, обмежити проникнення в замкнутий простір. Найбільш відомі будинкові та автомобільні двері (дверцята). Найчастіше під «дверима» розуміється отвір в стіні для пересування по будинку чи для обмеження цієї можливості. У західноєвропейській цивілізації двері сприймається синонімом поняття «вхід» і «вихід».

Складові частини :

Двері складається мінімум з :

дверної коробки,
дверної стулки,
дверної ручки і
дверних петель

Класифікація :

Двері диференціюються: за матеріалом виготовлення. Це залізні, дерев'яні, скляні, пластикові, алюмінієві двері та ін За розташуванням. Це вхідні, міжкімнатні, коридорні, храмові, кухонні і т. п. За конструктивним особливостям. Це розпашні, маятнікові і т. д. За загальним призначенням. Аварійні, протипожежні, запасні, секретні і т. д.

Двері поділяються на:

внутрішні, або міжкімнатні
для санітарно-технічних вузлів
зовнішні (вхідні в будівлі)
тамбурні і спеціальні (наприклад, запасні виходи, звукоізоляційні двері).
спеціальні (броньовані)
Внутрішні двері бувають міжкімнатні, кухонні, для санвузлів, підсобні (для комори, вбудованих шаф і т. п.), для виходу на балкон.

За конструкцією двері бувають:

рамочні
фільончаті
щитові з суцільним або мілкопустотним заповненням
з порогом або без нього
з наплавом або без нього
з фрамуги і без неї
засклені
глухі
арочні

За числом полотен двері бувають:

однополотнові
двуполотнові
півториполутнові

За напрямом і способів відкривання двері поділяються на:

розпашні (праві і ліві)
качаючіся
розсувні
підйомно-розсувні (грейферні)
складні
підйомні

Праві двері відкриваються проти ходу годинникової стрілки, ліві - по ходу годинникової стрілки (при погляді зверху).

Розрізняють двері:

підвищеної вологостійкості, виготовлені для приміщень з вологістю повітря більше 60% (зовнішні та тамбурние двері)
двері нормальної вологостійкості, виготовлені для приміщень з вологістю повітря до 60% (внутрішні двері).

Залежно від виду обробки поверхонь двері бувають:

з непрозорим оздоблювальним покриттям (фарбами, емалями, декоративного пластику або плівками)
з прозорим покриттям (лаками).
з обробкою натуральним матеріалом (ламінат різних кольорів, шпон)

з обтяжкою матерією або шкірозамінником

Безпека

Дверним отворах приділяється багато уваги у зв'язку з питаннями безпеки. Саме в дверних отворах слід ховатись при землетрусах та інших стихійних лихах, що викликають часткове руйнування будівлі. Справа в тому, що при деформації даху несучі елементи дверних прорізів здатні витримати вагу вантажу що обрушується.

Перспективи

У сучасних технологіях особливе значення одержують функціональні можливості дверних прорізів з точки зору якісних і кількісних параметрів повітряної завіси. Різні технічні новинки допомагають контролювати, спрямовувати та змінювати повітряний потік, що рухається через дверні отвори. В умовах мегаполісів це робиться за допомогою системи місцевої приточної вентиляції, яка або перешкоджає доступу в приміщення зовнішнього (холодного чи гарячого, сухого або вологого) повітря, або очищає забруднене повітря. Особливу актуальність наявні розробки набувають у зв'язку з планами будівництва в Антарктиді і на планетах Сонячної системи велелюдних житлових комплексів.

Художній образ

Двері - частина меблів. З ними пов'язано безліч російських народних художніх промислів. Наприклад, Городоцький розпис і т. п. З естетичної позиції найбільш привабливі двері, в оформленні яких використані кольорові вітражі.

У Біблії найбільш часто зустрічається метафорично значення на кшталт «він лежить на лоні твоєму, пильнуй двері уст своїх» (Михей, 7:5). Або: «Се, стою біля дверей і стукаю» (откровення, 3:20). Тобто, подібно дверям відкривається людське серце. За традицією Старого Завіту художній образ двері часто використовується в різних творах мистецтва й у назвах наукових робіт. Чеський мислитель-гуманіст і зачинателя дидактики Я. Каменський створив трактат «Відкриті двері до мов» (1631).

Відома повість В. Катаєва «Маленька залізна двері в стіні» (1964). Російський драматург А. Володін написав сценарій фільму «Дзвони, відкрийте двері» (1965). Творчість англійської рок-групи Doors та особистість Джима Моррісона стали об'єктом вивчення в художньому фільмі The Doors режисера Олівера Стоуна. Серед кіноестетов особливо відзначений фільм «Обережно, двері зачиняються» (Sliding Doors, 1998) режисера Пітера Хауітта з Гвінет Пелтроу в головній ролі.

матеріали взято із вікіпедії

Категорія: Мои статьи | Додав: joker (25.02.2009)
Переглядів: 1769 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Добавлять Коментарі могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]