Вітаю Вас Гость
Неділя
06.10.2024
23:32

Меню сайту
Категорії каталогу
Мои статьи [18]
Балкони та лоджіі [2]
Плівки [7]
Форма Входу
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Головна » Статті » Балкони та лоджіі

Балкони і лоджії

Балкони і лоджії - це відкриті майданчики в житлових і суспільних будівлях, що зв’язують внутрішні простори експлуатованих приміщень із зовнішнім середовищем. При аварійних ситуаціях вони можуть використовуватися для евакуації людей.
Лоджії, на відміну від балконів по бічних сторонах захищені стінами, і можуть бути як вбудованими в об’єм будівлі, так і виносними. Лоджії бувають освітлені сонцем меншу кількість часу, чим балкони, а їх пристрій пов’язаний із збільшенням майдану зовнішніх стенів.

На стадії проектування будівлі і визначення місця розташування балконів і лоджій необхідно звертати увагу на наступні моменти:

• зорове сприйняття з вулиці;

• міра (необхідність) захисту від вітру, дощу, сонця;

• вигляд околиць, що відкривається з балкона або лоджії;

• розташування відносно сусідніх будинків;

• зв’язок з примикаючими кімнатами квартири.

Балкони і лоджії повинні мати достатні розміри, бути на перший погляд  ізольованими з вулиці і захищеними від шуму, вітру, дощу і перегріву сонячними променями. Їх місце розташування має бути спроектоване так, щоб вигляд що відкривається з балкона або лоджії був максимально красивим. Необхідно забезпечити також правильне розташування їх відносно сусідніх квартир і будинків і зручний зв’язок з примикаючими кімнатами квартири.

Важливо пам’ятати, що балкони, розташовані у вхідних кутах будівлі, краще ізольовані візуально і захищені від вітру, чим відкриті балкони, які рекомендується захищати з вітряного боку, для цієї мети застосовуються вітрозахисні екрани. При групуванні балконів суміжних квартир багатоповерхових будинків слід також поклопотатися про їх візуальну ізоляцію.

Розташування балконів на фасаді в шаховому порядку додає йому живописністі, проте зменшує візуальну ізоляцію і захист від вітру і сонця.

Обгороджування балконів можуть виконуватися з різних матеріалів: непрозорого скла, пластиків, дерев'яних матеріалів, хвилястої листовій сталі на каркасі і так далі

Необхідно відзначити, що балконні грати з вертикальних металевих елементів не забезпечують візуальної ізоляції і захисту від вітру. А грати з горизонтальних елементів небажані, оскільки по ним можуть лазити діти. Зазори між обгороджуванням і балконною плитою сприяють утворенню протягів, тому краще опускати обгороджування нижче плити або облаштовувати суцільне обгороджування, конструктивно пов’язане з плитою. При цьому верхню частину обгороджування на нормативній висоті слід виконувати у вигляді поручня, бажано також передбачити місце для квіткового ящика.

Конструктивні рішення балконів

Конструктивне рішення балконів залежить від схеми того, що спирається на балконі плити - (консольне, балочне спирання або кутове затискання).

У великопанельних будівлях залежно від конструкції зовнішніх стін (що несуть, самонесущих) і перекриттів (суцільні плити "на кімнату” або плити- настили) застосовують всілякі конструктивні схеми установки балконів:

• затискання в конструкції зовнішньої стіни;

• пристрій консольної плити перекриття;

• спирається на приставні залізобетонні стійки або Г-подібні поперечні конструкції;

• спирається на зовнішню стіну і підвіска до внутрішніх поперечних стін, що несуть, покриття або перекриттів;

• спирається на консолі внутрішніх стін або колон в каркасних будівлях.

У будівлях з цегельними стінами балконні плити закріплюються в кладці стіни і приварюються за допомогою сталевих анкерів до заставних деталей залізобетонних перемичок і настилів перекриттів.

У великоблочних будівлях балконні плити затискаються між перемичечними, простінковими і підвіконними блоками і фіксуються зваркою сталевих анкерів із заставними деталями блоків і плит перекриттів.

Плити перекриттів вбудованих лоджій панельних будівель спирають на бічні внутрішні залізобетонні стіни, що несуть, які вимагають додатково утеплюючих конструкцій у вигляді окремих добірних панелей зовнішніх стін або об’ємних елементів.

Особливість конструктивного вирішення виносних лоджій полягає в небезпеці виникнення різниці осадових деформацій лоджій і будівлі, особливо при великій поверховості, оскільки перекриття таких лоджій спираються на приставні бічні панельні стінки - "щоки”.

Тому в багатоповерхових будівлях проектуються конструкції навісних лоджій, "щоки” яких кріплять на поперечні внутрішні стіни.

Бічні стіни виносних лоджій проектуються такими, що несуть лише в будівлях малої і середньої поверховості. При цьому для забезпечення спільного осідання лоджій і будівлі стіни лоджій спирають на ділянки фундаментів поперечних внутрішніх стенів.

У каркасних панельних будівлях плити балконів (лоджій) працюють за балочною схемою, спираючись на консолі колон, завдяки чому виключається передача навантаження на зовнішні стіни. При цьому проводиться ізоляція вертикальних і горизонтальних сполучень панелей зовнішніх стенів за принципом дренованого стику.

При проектуванні балконів і лоджій необхідно забезпечувати відведення води від зовнішніх стін.

Стик балконної плити із зовнішньою стіною і перекриттям повинен задовольняти і вимогам теплоізоляції, тому в конструкції стику передбачена прокладка утеплюючих вкладишів.

Системи комплектних балконів

Вважаємо за необхідне розглянути в даному виданні нову технологію пристрою балконів, так звану систему комплектних балконів, яка не так давно з’явилася на російському ринку. Дана технологія дозволяє не лише владнувати (вмонтовувати) балкони при будівництві нових будівель, але і замінювати ремонтонепригодные конструкції при реставрації старих.

Системи комплектних балконів складаються з металевого каркаса, що несе, балконних панелей, що захищають, бетонних плит підстави балконів і супутніх аксесуарів. Комплектуються вони також кріпильними вузлами, що дозволяють вмонтовувати їх на фасади будь-якого типа.

Розроблено трьох конструктивних типів балконів: приставні, прибудовані і навісні.

Система приставних балконів призначена для проведення робіт по реконструкції і реставрації об’єктів, а також для устаткування фасадів будівель, що будуються. Бічні опори каркаса, що несе, кріпляться до фасаду будівлі, а лицьові стійки спираються на "точковий” фундамент. При такому способі монтажу навантаження рівномірно розподіляється по всьому фасаду, що дозволяє обладнати системами приставних балконів будівлі висотою до 100 м. Приставні балкони можуть бути будь-яких конфігурацій і розмірів.

Системи прибудованих балконів кріпляться до фасаду (до 12 м-коду) за допомогою консолей, що несуть. При цьому частина навантаження доводиться на лицьові металеві стійки, які спираються на "точковий” фундамент, влаштований на майданчику під балконами. Така система пристрою балконів економічно є найбільш вигідною.

Навісні балконні системи доцільно використовувати в тих випадках, коли під балконами відсутній вільний майдан, наприклад, над під’їздами або парковочными майданчиками. За допомогою спеціальних кріплень ця система вмонтовується (навішується) безпосередньо на фасад будівлі. Система призначена для будівель заввишки до 12 м.

Важливою перевагою комплектних балконів є те, що при реконструкції будівель монтаж системи проводиться дуже швидко і без виселення мешканців. Старі балконні плити обрубуються, і на їх місце кріпляться нові стійки або консолі.

Можливе виконання балконних конструкцій будь-якої форми і дизайну. Конструктивні особливості системи дозволяють при необхідності провести скління балконів.

Категорія: Балкони та лоджіі | Додав: Vital (18.02.2009)
Переглядів: 2727 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
21.11.2011
2. Vitaliy (Vital) [Матеріал]
Скоро буде нова стаття про балкони і про навісні також

29.03.2011
1. Тетяна () [Матеріал]
Хотілося б детальніше про навісні балкони в уже збудованому будинку

Добавлять Коментарі могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]